„Kryštofovo Údolí, nejmalebnější ze všech obcí ještědských hor, je z mnoha důvodů pozoruhodné, či dokonce – jedinečné! Navíc, jeho původ je – řečeno po starodávnu – obestřen tajemstvím dávných kovkopů, svobodných horníků, kteří před staletími chodili krajem od panství k panství a hledali rudy.“

 

Úryvek z knihy Kryštofovo Údolí, putování časem a krajinou od Phd. Miloslava Nevrlého

 

Krásné výhledy do rozlámaného Ještědského hřbetu, energie místní přírody, příběhy původních obyvatel, kouzlo vesnice, to vše násobené rozmanitostí ročních období.

Jitka&Pavel

majitelé roubenky

Máme rádi jednoduchost, přírodu, tradici, dobrodružství, řemeslnou výrobu a když se nám v roce 2007 otevřela možnost koupě pozemku “na kopci” v Kryštofově Údolí, neváhali jsme ani minutu. Bylo nám jasné, že tohle místo přesně naplňuje naše představy o realizaci našeho bydlení, výstavby roubenky.

Andrej “Oďo” Mináč

tesař

“Oďo”, jak dostaneme 30 tun dřeva z návsi na kopec? Pavel, ozaj, plaťňu máte pripravenú, tak ostatné nechaj na nás”.
30 dní a tesař, šéf stavitel, projektant, musher měl pravdu, hrubá stavba byla hotová. Oďo byl klíčovým článkem celého projektu, s podporou nás dvou, našich rodinných příslušníků, kamarádů a zručných řemeslníků.

Ing. Pavla Valenová

projektantka domu

“Návrh projektu v památkové zóně Kryštofovo Údolí má své kouzlo, domy zde nejsou jen užitnou věcí, ale trochu živou bytostí. Vyvíjí se a stárnou, pohlcují a následně vysílají energii lidí, kteří je budovali, kteří je užívají a to vše duchovně zaznamenává”

Jitka&Pavel

majitelé roubenky

My jsme se “dobrodružně” přesunuli z jedné země do druhé a než se vrátíme, můžete si naši roubenku pronajímat, užívat si pohody
v přírodě, čerpat energii či se vydat po okolí za dobrodružstvím.